Falco Peregrinus- tai švedų gamybos burinė jachta, nuo pastatymo ilgus metus džiuginusi savo šeimininką ramiame Švedijos ežere netoli Stockholmo. Tiesa tuomet ji nesivadino šiuo vardu. Pastatyta 1979 metais Omega 28 tipo jachta iki maždaug 2012m buvo ištikima savo savininkui.   Deja laivai dažnai gyvena ilgiau nei jų vadai.


2012. m.Laivą įsigijo Elizabeth iš Stokholmo. Tai buvo jos vaikystės svajonė, primenanti jos tėvą buriuotoją. Tačiau svajonės realybėje  reikalauja laiko, išmanymo, pastangų ir fizinių jėgų. Po kelių sezonų Stockholmo škeruose Elizabet suprato kad jachta daugiau stovi nei plaukia, kad laivui reikalingas aptarnavimas ir net viską atlikus ji nebus greitesnė ir patogesnė už šeimos turimą motorinį katerį kurį mėgsta vaikai ir mielai tvarko sutuoktinis.


2016m keli subrendę kauniečiai buriuotojai nusprendė įsigyti šį laivą ir su visokiais laimingai pasbaigusiais nuotykiais jachta Šarūnas buvo nuplukdyti į Stokholma atsiimti pirkinio. Trumpa pažintis su buvusia jachtos savininke, laivo apžiūra ir derybos nepaliko abejonių ir jau po kelių valandų laimingi naujieji šeimininkai įsikūrė laive. Su jachtos Šarūnas palyda laivas pajudėjo Klaipėdos link. 3 paros nepertraukiamo plaukimo ramia Baltija neprapuolė be nuotykių ir istorijų kurias smagu prisiminti ir nebūtina pasakoti nes viskas kas atsitinka laive - lieka laive.  2016 m. rugpjūčio 21 dieną laivas parplaukė į Klaipėdą, pervažiavo į Kauną ir sušlapo dugną Kauno mariose, kur gyvena, lenktyniauja ir pramogauja iki šiol.  


Taip laivas gavo savo vardą

Ramią rugpjūčio naktį viduryje Baltijos jūros rūkas negailestingai sodina sparnuotus keliautojus sudrėkusiom plunksnom pailsėti.  Jei pasitaiko kad keli dvikojai entuziastai tuo metu kaip tik plukdosi namo naujai nupirktą laivą be pavadinimo, tai pavadinimas gimsta savaime. 

Adresas:
Kauno Žalgirio jachtklubas, 
aukščiausias stiebas prie pontoninio lieptelio arčiausiai teniso kortų :)

Kontaktai:
k.tauterys@hotmail.com
tel.: +370 687 15180, 
susitikime Facebooke @falcoperegrinus